Blogi


Pisanie bloga to bardzo popularny sposób publicznego prezentowania swoich poglądów. Szacuje się, że na świecie jest ponad 200 mln blogów z czego 40% w Chinach.

Blogi są najczęściej pisane przez pasjonatów i osoby piszące "po godzinach", którzy w ten sposób chcą podzielić się swoimi spostrzeżeniami, wiedzą oraz zapoznać nowych ludzi. Autorami części blogów są również eksperci, pracownicy firm, którzy w ten sposób dzielą się doświadczeniem, promują markę, pozyskują nowych klientów. Dla pierwszej z grup wiąże się to czesto z dodatkowym dochodem głównie z reklam lub programów partnerskich. W przypadku ekspertów pisanie bloga skutkuje poprawieniem wizerunku i wyników firm. Jest to dobry sposób na udokumentowanie wiedzy i doświadczenia w przystępny, bezpośredni sposób.

Pełną swobodę w publikowaniu na blogu gwarantuje posiadanie własnego niezależnego oprogramowania, dostosowanego do tematyki i potrzeb. Wdrażane przez nas gotowe aplikacje blogów gwarantują szybkie i intuicyjne zamieszczanie tekstów, które mogą być przez czytelników oceniane i komentowane. Zdajemy sobie również sprawę, że 80% bloggerów potrzebuje zamieszczać zdjęcia, a blisko połowa pliki video, dlatego nasze oprogramowanie umożliwia również umieszczanie plików multimedialnych. Aplikacje do publikowania bloga mogą w pewnym zakresie pełnić rolę stron internetowych lub też być zintegrowane z serwisem internetowym (tworząc jedynie jeden z jego działów).

   
WordPress

 

blog polskiearaby.comzobacz realizację na tym systemie

 

Word Press

Jest to najpopularniejsze oprogramowanie, po zainstalowaniu którego można prowadzić własnego niezależnego bloga. WordPress jest stale dynamicznie rozwijany, co sprawiło, że aktualna jego wersja może posłużyć nie tylko jako system strony internetowej typu blog, ale również jako system CMS serwisu internetowego średnich rozmiarów.

Jedna z dwóch najważniejszych cech wyróżniających ten system od innych to niespotykana łatwość zarządzania konfiguracją, szablonami, rozmieszczeniem elementów i ich wyglądem wprost z panelu administracyjnego. W wielu przypadkach nie jest użytkownikowi potrzebna wiedza z zakresu technik internetowych. Drugą zaletą jest dostępność pokaźnego zbioru komponentów rozszerzających funkcjonalność.

WordPress oferuje bardzo funkcjonalne mechanizmy zarządzania treścią. Przez intuicyjny edytor WYSiWYG możliwe jest załączanie zdjęć, filmów, animacji flash i innych dokumentów. Oprogramowanie to posiada mechanizm rewizji pozwalający na odtworzenie archiwalnej wersji strony. WordPress został zaprojektowany tak, by być w 100% zgodnym ze standardami sieciowymi. Dzięki temu administrator zapewnić może szybsze i właściwe indeksowanie w wyszukiwarkach internetowych.

Świadcząc nasze usługi wykorzystujemy WordPress jako stabilny i niezawodny system. Oferujemy dowolne dedykowane dopasowanie jego mechanizmów do Państwa indywidualnych potrzeb, a także integrację z innym wykorzystywanym przez Państwa oprogramowaniem, czy stroną internetową.

 


Demonstrując przykład innej realizacji bloga, zintegrowanego z serwisem internetowym zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego firmowego bloga do stworzenia którego użyliśmy modułu rozszerzającego funkcjonalności CMS-a SilverStripe.